Trwa rekrutacja na semestr letni do Karmelitańskiego Instytutu Duchowości w Krakowie. Można jeszcze zapisać się na wykłady w charakterze wolnego słuchacza na 2-letnie STUDIUM DUCHOWOŚCI oraz roczne STUDIUM POGŁĘBIAJĄCE. Zapisy przyjmowane będą przez formularz na stronie internetowej KID – kid.edu.pl/rekrutacja

Oferta STUDIUM DUCHOWOŚCI skierowana jest do osób pragnących zdobyć intelektualne podstawy z zakresu chrześcijańskiej teologii duchowości. Zajęcia odbywają się w cyklu 2-letnim, co oznacza, że aby zrealizować kompletny program Studium, można do niego przystąpić w dowolnym roku. Studium Duchowości składa się z wykładów kursorycznych (teologia duchowości, historia duchowości, duchowość karmelitańska, duchowość liturgiczna, duchowość patrystyczna, duchowość maryjna, kierownictwo duchowe) oraz z wykładów monograficznych o zmiennej tematyce. Zajęcia odbywają się co piątek w godzinach 17.00-20.15.

Pierwsze zajęcia zbliżającego się semestru letniego odbędą się w dniu 16 lutego, a ostatnie w dniu 31 maja 2024. Wstępny plan zajęć, który może jeszcze ulec niewielkim zmianom, dostępny jest pod linkiem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1H-2_aCKNATD864cLQt91Xb-SPcBCZwHOoZ6VTAjGKyk/edit#gid=0

W semestrze letnim Studium Duchowości realizowane będą 4 przedmioty:

·        Teologia duchowości (o. Jerzy Gogola OCD)

·        Duchowość maryjna (o. Paweł Hańczak OCD)

·        Św. Paweł i jego duchowe przesłanie (o. Piotr Nyk OCD)

·        Duchowość św. Elżbiety od Trójcy Świętej (o. Mariusz Wójtowicz OCD)

Natomiast oferta STUDIUM POGŁĘBIAJĄCEGO skierowana jest do osób zorientowanych na duchowość karmelitańską, szczególnie do absolwentów Studium Duchowości KID. Studium Pogłębiające pragnie pełnić funkcję formacji permanentnej i z tego tytułu jego program będzie aktualizowany co roku. Studium Pogłębiające składa się z wykładów monograficznych o zmiennej tematyce, w większości poświęconych zagadnieniom z zakresu teologii biblijnej i duchowości karmelitańskiej.  Zajęcia Studium Pogłębiającego realizowane są w 6 wybranych sobót w ciągu semestru.

Pierwsze zajęcia zbliżającego się semestru odbędą się w dniu 24 lutego, a ostatnie w dniu 8 czerwca 2024. Wstępny plan zajęć, który może jeszcze ulec zmianom, dostępny jest pod linkiem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DBY_dpr3AB9R2KyJOtOvWewBxv9kKC61Q7OS7HKF9w8/edit#gid=0

W semestrze letnim Studium Pogłębiającego realizowane będą 4 wykłady monograficzne:      

·        Doktryna św. Teresy od Dzieciątka Jezus (o. Krzysztof Górski OCD)

·        Duchowość w ciele poezji - osiągnięcia i inspiracje (ks. Marcin Godawa)

·        "Odwrócić porządek" - biblijna tradycja pieśni zwycięstwa przypisywanych kobietom (o. Paweł Paszko OFMCap)

·        Duchowość św. Rafała Kalinowskiego (o. Stanisław Fudala OCD)

Studium Duchowości oraz Studium Pogłębiające są inicjatywami karmelitów bosych, pragnących w systematyczny i przystępny sposób przekazać wiedzę niezbędną, by skutecznie i owocnie poruszać się po ścieżkach życia wewnętrznego. Studium służy formacji osobistej i nie zapewnia żadnych oficjalnych uprawnień ani tytułów naukowych.

W zajęciach można brać udział stacjonarnie w budynku KID w Krakowie przy ul. Rakowickiej 18a, a także zdalnie poprzez specjalnie przygotowaną dla studentów wewnętrzną platformę z dostępem do transmisji. Wykłady są nagrywane, co umożliwia odsłuchanie ich również w późniejszym czasie.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty dydaktycznej KID! 

 

 

Semestr letni 2023/2024
Nasza strona używa ciasteczek do analizy statystyk i zapewnienia takiego samego działania pomiędzy wizytami.
Dowiedz się więcej