Studium Duchowości – semestr letni 2023-2024

Awatar użytkownika

Studium Duchowości – semestr letni 2023-2024

20 Weeks
Początkujący
27 lekcja
0 testów
121 kursantów

Zapraszamy do udziału w 4-semestralnym STUDIUM DUCHOWOŚCI, którego oferta skierowana jest do osób pragnących zdobyć intelektualne podstawy z zakresu chrześcijańskiej teologii duchowości oraz pogłębić osobistą formację duchową. Zajęcia odbywają się w cyklu 2-letnim, co oznacza, że aby zrealizować kompletny program Studium, można do niego przystąpić w dowolnym roku. Studium Duchowości jest inicjatywą karmelitów bosych, pragnących w systematyczny i przystępny sposób przekazać wiedzę niezbędną, by skutecznie i owocnie poruszać się po ścieżkach życia wewnętrznego.

PROGRAM

Studium Duchowości składa się z wykładów kursorycznych (teologia duchowości, historia duchowości, duchowość karmelitańska, duchowość liturgiczna, duchowość patrystyczna, duchowość maryjna, kierownictwo duchowe) oraz z wykładów monograficznych o zmiennej tematyce. Studium służy formacji osobistej i nie zapewnia żadnych oficjalnych uprawnień ani tytułów naukowych.

W semestrze zimowym 2023/2024 w Studium Duchowości realizowane będą 4 przedmioty:

  • teologia duchowości (o. prof. Jerzy Gogola OCD)
  • duchowość patrystyczna (o. dr Stanisław Łucarz SJ)
  • monograf biblijny (dr Maria Miduch)
  • historia duchowości (o. lic. Paweł Hańczak OCD)

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Zajęcia odbywają się co piątek w godzinach 17.00-20.15. Między dwoma 1,5-godzinnymi wykładami ma miejsce 15-minutowa przerwa, podczas której można skorzystać z kawiarenki KID. Pierwsze zajęcia semestru letniego odbyły się w dniu 16 kutego 2024, a ostatnie odbędą się w dniu 31 maja 2024. Wstępny plan zajęć, który może jeszcze ulec niewielkim zmianom, dostępny jest pod linkiem: PLAN SEM.LETNI

MIEJSCE I TRANSMISJA

Wykłady odbywają się w sali konferencyjnej KID w Krakowie przy ul. Rakowickiej 18A. Przeznaczone są zarówno dla studentów stacjonarnych jak i zdalnych. Zajęcia są transmitowane na żywo, a nagrania transmisji będą umieszczane na specjalnie przygotowanej platformie i udostępniane słuchaczom aż do zakończenia roku akademickiego. W zajęciach można uczestniczyć w trybie zwyczajnym z egzaminami na koniec semestru albo w trybie wolnego słuchacza. Egzaminy mogą mieć charakter ustny bądź pisemny w zależności od decyzji wykładowcy. Po ostatnim, czwartym semestrze zajęć wydawane są dyplomy ukończenia dwuletniego Studium lub zaświadczenia dla wolnych słuchaczy wolnych.

OPŁATY

Opłata semestralna za wykłady Studium Duchowości wynosi 300 zł za tryb zwyczajny z egzaminami oraz 250 zł za tryb wolnego słuchacza.

Studium Duchowości – semestr letni 2023-2024
Nasza strona używa ciasteczek do analizy statystyk i zapewnienia takiego samego działania pomiędzy wizytami.
Dowiedz się więcej