Licencjat kościelny z duchowości KID - Teresianum

Prezentacja

Dzięki porozumieniu Karmelitańskiego Instytutu Duchowości w Krakowie, ul. Rakowicka 18a (KID) z rzymskim Papieskim Wydziałem Teologicznym Teresianum, z którym od 11 stycznia 2010 r. KID jest stowarzyszony (istituto associato), słuchacze Studium duchowości KID – którzy uzyskali uprzednio magisterium z teologii – po zakończeniu studium w KID, mogą kontynuować studia w Teresianum na roku uzupełniającym (anno integrativo) i uzyskać w tamtejszej uczelni specjalizację z teologii duchowości – licencjat. Dotyczy to zarówno absolwentów Studium duchowości KID jak i takich słuchaczy, którzy przebyli jakąś część cyklu, o ile uwieńczyli ją zdanymi egzaminami. Kandydatura słuchacza KID, pragnącego uzyskać licencjat z duchowości w Teresianum, zostanie rozważona przez Komisję Egzekutywną Teresianum.

Jest to oferta skierowana do osób duchownych, konsekrowanych i świeckich.

Program cyklu

Komisja Egzekutywna Teresianum jest władna uwzględnić studentowi pochodzącemu z KID itinerarium odbyte w KID, czyli uznać możliwe 48 ECTS za wykłady. Na etapie rzymskim student będzie musiał uzupełnić liczbę kredytów za wykłady, uczęszczając na wskazane zajęcia (minimum 32 ECTS, w zależności od sytuacji studenta, brakujące do 80 ECTS wymaganych przez Teresianum), nadto wziąć udział w seminarium naukowym, zdać końcowy egzamin (de universa), jak również przygotować i obronić pracę licencjacką w jednym z języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, włoski.

Czas trwania

Student może uzyskać tytuł licencjata teologii duchowości po łącznym okresie trzech lat studiów: zajęcia Studium duchowości KID w Krakowie - dwa lata (w środy i piątki w godzinach wieczornych), studia uzupełniające w Teresianum w Rzymie możliwe są do odbycia w jeden rok akademicki.

Szczegółowe informacje

Więcej informacji na temat Studium duchowości KID w zakładce „Studium duchowości”, na temat studiów licencjackich w Teresianum: http://www.teresianum.org/.

Szczegółowych informacji udziela Sekretariat KID:
tel. kom. 797 002 380,